Kodėl CR skaičiuoklė turėtų būti po ranka ir kada ją reikia naudoti?

Egzistuoja daugybė būdų reklaminės kampanijos efektyvumui pamatuoti: tai ir paspaudimai, peržiūros, kontaktai ar kiti jūsų pasirinkti auditorijos veiksmai. Tačiau, kad ir kaip konstruotumėte savo kampaniją, jūsų pagrindinis tikslas yra konversijos, kurios atveda prie pozityvių investicinės grąžos rezultatų.

CR skaičiuoklė yra būtinas įrankis kiekvienam siekiančiam nuodugniai analizuoti rinkodaros rezultatus ir gerinti juos ateityje – jei tik žinosite ko juose ieškoti.

Kaip apskaičiuojamas CR?

Konversijos procentas (angl. conversion rate) nurodo kokia dalis vartotojų apsilankiusių jūsų puslapyje/programėlėje įsigijo produktą arba atliko kitą veiksmą, nelygu, kokį tikslą numatėte kurdami savo marketingo strategiją. Tai gali būti ir naujienlaiškio prenumerata, registracija nemokamai knygai atsisiųsti arba skambutis konsultacijai gauti.

CR apskaičiuoti yra ganėtinai paprasta. Tereikia padalinti visas surinktas konversijas iš bendro lankytojų skaičiaus, o tam, kad gautumėte procentinę išraišką – gautą skaičių padauginti iš 100. Taigi, jei sulaukėte 50 konversijų iš 1000 apsilankiusių vartotojų, jūsų CR yra lygus 5%.

 CR formulė: 50/1000 × 100 = 5%

Žemas konversijų lygis aiškiai rodo, kad jūsų kampanija pakrypo netinkama linkme. Tokiu atveju, turite išsiaiškinti, kuri grandis reikalauja papildomo dėmesio – CTA, reklamos, nukreipimo puslapis (landing page), o gal verta peržiūrėti viską?

Kuo skiriasi CR nuo CTR?

Šis klausimas iškyla gana dažnai ir tikrai ne veltui. Abu rodikliai atspindi kampanijos sėkmingumą, abu matuojami procentais, abu susiję su paspaudimais, tačiau pasireiškia skirtingose proceso dalyse.

CTR (angl. click through rate) matuoja lankytojų įsitraukimą iki tol, kol jie pasiekia jūsų tinklalapį. Kitaip tariant, jūs sekate kiek vartotojų paspaudė ant reklamos ir jos dėka atsidūrė jūsų puslapyje. Tarkime, kad jūsų mokamas turinys Instagrame sugeneravo 90 000 peržiūrų, tačiau tik 3 000 žmonių paspaudė ant reklamos ir atsidūrė jūsų internetinėje parduotuvėje. Vadinasi, CTR bus lygus 3,3%.

Tačiau prisiminkite, kad tai yra reklamos sugeneruotas srautas, kuris negarantuoja galutinės konversijos. Jei norite eiti giliau ir sužinote kokia dalis iš apsilankiusių nuėjo iki galutinio žingsnio ir užsiprenumeravo jūsų naujienlaiškį, turėsite apskaičiuoti CR.

Kada pravers CR skaičiuoklė?

Visuomet kai norėsite gauti greitą, tikslų rezultatą ir išvengti klaidų. Trumpai tariant – praktiškai visada. Ypatingai, tais atvejais kai organizuojate kelias reklamines kampanijas ir negalite sau leisti suklysti ar supainioti duomenis. Net menki netikslumai formulėse gali lemti klaidingus strateginius sprendimus ir atnešti žalos jūsų strategijai, o galų gale, ir reikšmingų nuostolių. CR skaičiuoklė padės išvengti nemalonių netikėtumų ir tinkamai sustyguoti tolesnę veiksmų eigą. Be to, įvairiausios nemokamos CR skaičiuoklės yra lengvai pasiekiamos internete ir patikėkite – jūsų konkurentai jau jomis naudojasi.

Kas yra geras CR?

Tas, kuris leidžia jums žengti toliau negu jūsų konkurentai. Vidutiniškas CR, nuo didelių prekinių ženklų iki mažų šeimos verslų, yra tarp 2 ir 5%. Tačiau siekiantys geriausių rezultatų nesitaiko į viduriuką, tiesa? Aukštas CR, kuris neabejotinai išskirs jus iš konkurentų siekia 10%.

Tačiau, kaip ir daugumoje kitų sričių, šis rodiklis labai priklauso nuo reklamos būdo ir kanalo. Organiškas turinys natūraliai generuoja gerus konversijos rezultatus, tad skirkite jam daugiau dėmesio. Visus kitus kanalus galite palikti AdSeo profesionalams ir mes pasirūpinsime, kad rezultatai džiugintų jus, bei sukeltų nerimą jūsų konkurentams.

Kaip pagerinti savo CR skaičiuoklės parodymus?

Tam, kad nedelsiant pradėtumėte CR optimizavimą, reikėtų žinoti, kas turi daugiausiai įtakos jūsų konversijoms:

1. Tekstas

O konkrečiau – visų tekstų, nuo reklamos iki svetainės, aiškumas bei nuoseklumas. Kai vartotojas ant reklamos išvysta trumpą prekės aprašymą, nukeliavęs į jūsų puslapį turi rasti tos pačios prekės detalų aprašymą. Nepamirškite ne tik aiškiai nurodyti jos paskirties, bet ir pabrėžti kaip ji gali prisidėti prie potencialaus kliento gyvenimo kokybės.

2. Dizainas

Jūsų svetainė turi būti ne tik estetiška, bet ir lengvai naviguojama, patogi ir aiškiai išdėliota. Jei klientas turės ilgai ieškoti svarbiausių funkcijų ar informacijos, tai gali kainuoti pardavimą, todėl paieškokite kompetentingo UI/UX dizainerio.

2. CTA (call to action)

Tiek vizualine, tiek tekstine prasme CTA mygtukas turi pritraukti dėmesį ir skatinti spustelėti nedelsiant. Vietoje paprasto „spauskite čia“, išbandykite „pasinaudokite privalumais dabar“ ar kitaip pabrėžkite naudą vartotojui.

3. Tikslinė auditorija

Be abejonės, labiausiai linkusi konvertuotis auditorija yra susidomėjusi auditorija. Sutelkite dėmesį į vartotojus, kuriems jūsų produktas/paslauga yra aktualūs. Taip pat, įtraukite specifinių raktažodžių į savo turinį, kurie kilstels jūsų SEO rezultatus ir sulauks daugiau dėmesio iš auditorijos.

4. Personalizacija

Net 80% vartotojų labiau linkę pirkti iš prekinio ženklo, kuris suteikia personalizuotą patirtį. Segmentuokite savo kampaniją taip, kad lankytojams atsidūrusiems konkrečiuose etapuose galėtumėte pateikti suasmenintus pasiūlymus remiantis jų poreikiais.

5. A/B testavimas

Dar neišrastas geresnis būdas įsitikinti savo reklamos ir CTA veiksmingumu. Testuokite kiekvieną svarbų reklamos ar puslapio elementą – nuo spalvų iki tekstų ar formų, tačiau testuokite tik vieną detalę vienu metu.

Number of positive conversions

Number of clicks received

CR %